Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u prvom kolu Evrolige od Fenerbahčea u Istanbulu rezultatom 63:77.

Ekipa Saše Obradovića “držala se” u prvoj dionici, a najbolji u beogradskom timu u uvodnim trenucima bio je Lengston Hol.

Fener je već u drugoj četvrtini uspio da zaustavi nalete Zvezde, a zatim je ekipa sa Malog Kalemegdana uprkos dobrim rješenjima u odbrani ostala blijeda u napadu i nije mogla da realizuje zadatke trenera Obradovića.

Imala je šansu Zvezda da krajem treće i početkom četvrte četvrtine stigne na jednocifren zaostatak, ali su Nando de Kolo, Bartel i Bobi Dikson vraćali Feneru dvocifrenu prednost.

Fener je do prve pobjede u Evroligi vodio bivši Zvezdin igrač Lorenzo Braun sa 17 poena, Edgaras Ulanovas je dodao 13, poen manje je ubacio Nando de Kolo.

U redovima Zvezde istakao se Džordan Lojd sa 15 poena, dok je Lengston Hol ubacio 12.

U narednom kolu Zvezda dočekuje Baskoniju, dok Fenerbahče ide u goste Efesu prenosi Sport klub