FOTO: InfoBijeljina

U Republici Srpskoj za vikend će biti promjenljivo i nestabilno vrijeme, uz čestu kišu i pljuskove, te maksimalnu temperatura vazduha u subotu do 23, a u nedjelju do 21 stepen Celzijusov, prognoza je Republičkog hidrometeorološkog zavoda.

Sutra će biti oblačno i svježe, uz čestu kišu i pljuskove sa grmljavinom. Najviše padavina i dalje se očekuje na jugu i zapadu gdje će biti i najhladnije.
 
Za istok i sjeveroistok prognozirana je manja količina padavina i više suvog vremena, povremeno će biti i sunčanih intervala i malo toplije.
 
Uveče bi padavine trebale da slabe i prestanu u većini predjela.
 
Minimalna temperatura vazduha iznosiće od šest do 13, a maksimalna od 14 na zapadu do 20 na istoku, a u višim predjelima na zapadu od 11 stepeni Celzijusovih.
 
Vjetar će u prvom dijelu dana biti slab do umjeren južnih smjerova, a popodne će na sjeveru postepeno slabiti i biti promjenljivih smjerova.
 
U subotu, 13. maja, jutro će biti pretežno suvo i malo toplije uz sunčane periode.
 
Od sredine dana i tokom popodneva očekuje se nestabilno vrijeme uz čestu kišu i pljuskove sa grmljavinom koji će se premještati od juga i zapada ka sjeveru i istoku.
 
Minimalna temperatura vazduha iznosiće od pet do 12, a maksimalna od 18 do 23, u višim predjelima od 14 stepeni Celzijusovih.
 
U nedjelju, 14. maja, biće oblačno, svježije i vjetrovito vrijeme uz čestu kišu i pljuskove sa grmljavinom, na jugu i jugozapadu sa obilnijim padavinama.
 
Najmanje kiše očekuje se u Semberiji.
 
Minimalna temperatura iznosiće od osam do 13, a maksimalna od 15 do 21, u višim predjelima od 11 stepeni Celzijusovih.
 
Vjetar će biti umjeren do jak, na jugu i planinama ponegdje i olujni južnih smjerova.
Pratite InfoBijeljina.com putem Android i IOS aplikacije, te društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.
Tagovi

Vaš komentar


Komentari ( 0 )