FOTO: null

Učenici iz Jajca, koji su jutros u 10 sati krenuli iz tog grada za Travnik, stigli su na odredište te su se okupili ispred zgrade Vlade Srednjobosanskog kantona gdje čekaju sastanak sa ministricom obrazovanja SBK Katicom Čerkez.

U Travniku su im se pridružili učenici iz ostalih dijelova BiH kako bi se zajedničkim snagama borili protiv fenomena dvije škole pod jednim krovom.

Reporterka N1 Anđelka Marković koja se nalazi u Travniku javlja kako srednjoškolci skandiraju: "U školu zajedno".

Takođe, nose transparente na kojima piše "Embargo za suživot", "Segregacija je loša investicija", "Vrijeme je za školovanje".

Podsjetimo, uprkos tome što je objavljeno da se odustalo od formiranja nove srednje škole u Jajcu, koja bi radila po bosanskom nastavnom planu i programu, Vijeće učenika Srednje strukovne škole Jajce i Asocijacija srednjoškolaca u BiH nisu odustali od današnjih protesta.

Pratite InfoBijeljina.com putem Android i IOS aplikacije, te društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.
Tagovi

Vaš komentar


Komentari ( 0 )