Košarkaši Budućnosti večeras su na domaćem terenu dočekali gradskog rivala ekipu Radnika, a susret koji je odigran pred 500 gledalaca, posle velike drame u svoju korist riješili su domaćini rezultatom 74:72 (17:13,8:25,25:14,24:20). Večerašnjom pobjedom ekipa Budućnosti izborila je plasman u finale 1.MLRS.

Tokom prvog dijela meča Radnik je bio mnogo bolji, konkretniji, pa su imali prednost od +13 poena.

To ipak nisu uspjeli da sačuvaju jer je Budućnost u nastavku bila bolja. Uspjeli su u trećoj četvrtini da prednost Radnika spuste na + 2, a u zadnjem periodu igre i stignu i prestignu goste.

Kod pobjednika bolji od ostalih bili su Dinko Peljto sa 16 i Đorđe Mičić sa 10 poena.

U timu Radnika je najefikasniji , ali i na utakmici bio je Đorđe Curović sa 24 poena, te Nenad Cvjetković sa 22.

Košarkaši Budućnosti u finalu se sastaju sa ekipom Jahorine koja je u polufinalu eliminisala Akademac sa 2:0 u seriji.

Prvi finalni susret igra se na Palama u subotu od 20 časova.