Predsednik Republike Srpske, posle razgovora sa Mladenom Grujičićem i članovima stranke. Dodik: SDS vraća u život SDA Grujičić: Potrebno nam je jedinstvo
Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je danas, posle razgovora sa Mladenom Grujičićem, načelnikom Srebrenice, da će skupštinska većina u ovoj lokalnoj zajednici biti "rehabilitovana". On je istakao da partije oko SNSD trenutno imaju 10 odbornika, ali da će biti pronađen i jedanaesti.
Po riječima Dodika, Skupštinska većina izgubljena je jer je odbornik SRS Milorad Stanojević zatražio nešto što mu nije moglo biti obećano.
- Tražio je da mu se zaposli 13 ljudi, da mu se preda vatrogasno društvo i ostalo - naveo je Dodik u Banjaluci posle sastanka sa Grujičićem i predstavnicima lokalnog SNSD i DNS.
Sadašnja skupštinska većina, kako je rekao, štetna je po srpske nacionalne i političke interese, posebno za Srebrenicu. Dodik je naglasio da SDS u toj lokalnoj zajednici pomaže stranci SDA da se vrati na političku scenu. On je ocjenio da su za SDS važniji odnosi sa SDA nego interesi Srba u Srebrenici, ali i na nivou BiH.
- SDA je u Srebrenici bio osam godina na vlasti u liku Ćamila Durakovića koji je potpuno ignorisao interese srpskog naroda i koji je doživjeo poraz na lokalnim izborima. Odjednom SDS pruža priliku da se SDA ponovo vrati na političku scenu u Srebrenici - rekao je Dodik. - SDA isključivo vodi bošnjačku nacionalnu politiku, ali će na kraju biti potpuni gubitnik dugogodišnjeg procesa.
Dodik je rekao da je sastanak inicirao predsednik OO SDS Momčilo Cvjetinović, a da na njega nije ni došao.
- Čujemo da je to stav vrha njihove političke partije. Potpuno je neozbiljno da neko inicira sastanak i na taj sastanak ne dođe - zaključio je Dodik.
Načelnik Grujičić je apelovao na srpsko jedinstvo u Srebrenici i pozvao sve koji trenutno tome ne doprinose da im se priključe. On je naglasio da trenutna skupštinska većina nije u službi građana, te da je sve poljuljano iz "poznatih i nepoznatih razloga". Poručio je da će učiniti sve da većina bude stabilna i da radi u interesu svih građana.
SO Srebrenice je sa novom većinom zasjedao u četvrtak i smjenio pet v.d. direktora. Do smjene nije došlo samo u JU "Turistička zajednica" gdje je prethodna većina imenovala Slavišu Petrovića. Za v. d. direktora u RTV Srebrenica imenovan je Suljo Čakanović iz SDA, Senad Subašić iz iste stranke je novi direktor Kulturnog centra, a Mirela Hodžić (SDA) "Poletaraca". Biljana Rakić (SDS) je novi direktor Centra za socijalni rad, a umjesto Aleksandra Jovanovića (SNSD) za direktora Doma zdravlja imenovana je Slađana Božić iz PDP. Od 21 odbornika SO, sjednici nije prisustvovalo osam zastupnika iz opozicije, koju čine dva iz manjinske frakcije SDA, pet iz SNSD, jedan iz SDP BiH.
SDS: SNSD OD 2000. GODINE TRGUJE SA SDA
Opštinski odbor SDS Srebrenica, kako je saopštio lokalni SNSD, uz saglasnost vrha stranke napravio je mnogobrojne ustupke u ovoj opštini na štetu srpskog naroda.
SDS navodi kao primjer ustupanje mjesta direktora obdaništa "Poletarac" u momentu kada su roditelji srpske djece zbog diskriminacije od tadašnje lokalne vlasti, odlučili da njihova djeca napuste obdanište, kao i smjenu članova porodica poginulih sa raznih pozicija i raspodjele donacija za obnovu stranačkoj osnovi.
- Sadašnji funkcioneri lokalnog SNSD od 2000. godine "vedre i oblače" Srebrenicom zajedno sa SDA i to uglavnom "u funkciji ličnih interesa" - poručili su iz SDS.