FOTO: Glas Srpske

Snježni pokrivač zabijelio je jutros veći dio glavnog grada Grčke. Vlasti u Atini izdale su upozorenje građanima da kretanje svedu na minimum.

Iako je snijeg male visine i slabijeg intenziteta, obzirom da je riječ o zemlji sa juga Evrope, strahuje se da bi mogao prouzrokovati brojne probleme.
 
Atina nema zimsku službu pa su na terenu pripadnici Civilne zaštite, vojske i ostalih javnih službi koje prate stanje na terenu.
 
Od ove godine uvedena je zakonska obaveza posjedovanja zimske opreme u svim putničkim vozilima u Grčkoj, bez obzira u kojem dijelu zemlje se nalazi.
 
Zbog snijega je preventivno zatvoren i dio jednog od glavnih auto puteva u Atini u dijelu grada Martino.
 
Za sutra je najavljeno da neće raditi škole, a u sjevernim dijelovima grčke prijestolnice biće otvoreni samo supermarketi, apoteke i benzinske pumpe, prenose Nezavisne.
 
Zabranjena je dostava hrane na kućne adrese, kako bi se smanjila upotreba motocikla sa kojima se obično vrši dostava.
Pratite InfoBijeljina.com putem Android i IOS aplikacije, te društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.
Tagovi

Vaš komentar


Komentari ( 0 )