FOTO: Alo

BEOGRAD - Košarkaški savez Srbije (KSS) saopštio je danas da se dosljedno i odlučno zalaže za fer i čist sport i naveo da su sedmorica košarkaša procesuirana zbog namještanja utakmica.

"KSS najoštrije osuđuje svaki oblik namještanja utakmica, jer takve malverzacije direktno narušavaju ravnopravnost takmičenja i obesmišljavaju osnovna pravila fer-pleja koja su temelj sporta. Svjesni ozbiljnih i dalekosežnih posljedica koje namještanje utakmica ima na košarku i sport uopšte, ističemo da ćemo uložiti sve naše resurse i kapacitete u borbi protiv ovog problema", saopšteno je na zvaničnom sajtu KSS.

Odlučni smo da stanemo na put svim negativnim pojavama koje ugrožavaju integritet takmičenja i da u saradnji sa FIBA i dokumentacijom koju su oni prikupili, preduzmemo sve potrebne mjere pred relevantnim državnim institucijama u cilju zaštite sportskih vrijednosti, dodaje se u saopštenju.

KSS je naveo da su do sada pred organima KSS procesuirani: Nikola Hristov, Aleksa Novaković, Koča Jovović, Miloš Ćojbašić, Vladimir Ivelja, Milan Radivojević i Vuk Đorđević.

"Košarkaški savez Srbije ostaje posvećen očuvanju časti i dostojanstva sporta uz maksimalnu saradnju sa FIBA, i vjerujemo da samo zajedničkim i odlučnim djelovanjem možemo sačuvati preve vrijednosti koje košarka predstavlja", zaključuje se u saopštenju KSS.

Pratite InfoBijeljina.com putem Android i IOS aplikacije, te društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.
Tagovi

Vaš komentar


Komentari ( 0 )