Fudbaleri Real Madrida pobijedili su kao gosti Inter rezultatom 2:0 u okviru 4. kola grupe B i napravili su veliki korak ka prolazu u nokaut fazu. S druge strane, Nerazuri su na pragu eliminacije i u posljednje dvije utakmice potrebno im je pravo čudo da se domognu osmine finala.

Kraljevski klub je poveo već u 7. minutu golom iz penala koji je sigurno realizovao Eden Azar za 1:0.

Ipak, ključni trenutak meča desio se u 33. minutu. Vidal je pao u kaznenom prostoru gostiju, a engleski sudija Tejlor se nije oglasio. Vidal je potom burno reagovao i dobio je dva žuta kartona zbog prigovora te je Inter ostao s igračem manje.

Pitanje pobjednika riješeno je u 59. minutu kada je Hakimi postigao autogol za konačnih 0:2.

U istoj grupi Borusija M'gladbah je u nešto ranije odigranom susretu pobijedila Šahtjor sa 4:0.

U grupi C Porto je slavio na gostovanju protiv Marseja sa 0:2, a trijumf potruglaskom šampionu donijeli su Sanusi golom u 39. i Serhio Oliveira pogotkom iz penala u 72. minutu.

Od 19 sati igrali su Olimpijakos i Mančester Siti, a Građani su bili bolji 1:0 golom Fodena u 36. minutu i osigurali su plasman u osminu finala.