Košarkaši Radnika su u okviru 9. kola Prve lige Republike Srpske dočekali ekipu Budućnosti i ostvarili ubjedljivu pobjedu.

KK RADNIK ELVACO METPRO - KK BUDUĆNOST 90:60 (25:14, 23:9, 23:19, 19:18)

Od samog starta Radnik je nametnuo svoj ritam. Čvrstom igrom u odbrani i sigurnom u napadu, Radnik je vrlo brzo došao do dvocifrene prednosti koju do kraja utakmice nije ispuštao, tako da je već nakon prvog poluvremena Radnik imao plus od 25 poena.

U nastavku igre igrači Budućnosti su pokušali da urade nešto više i smanje prednost, ali je ekipa Radnika održala visok intenzitet igre i u istom ritmu privela utakmicu kraju za konačnih 90:60.

Ovom pobjedom Radnik se učvrstio na prvoj poziciji tabele sa skorom 7:0, a s obzirom da se ovaj susret računao i za Kup, plasirao se i u naredno kolo ovog takmičenja.