FOTO: infobijeljina.com

Na putevima u Republici Srpskoj i Federaciji BiH /FBiH/ jutros se saobraća po pretežno suvim kolovozima, a vozačima se savjetuje da budu oprezni na dionicama u višim predjelima, posebno na području Kneževa, zbog magle koja mjestimično smanjuje vidljivost, saopšteno je iz Auto-moto saveza Republike Srpske.

Na dionicama koje prolaze kroz usjeke i pored kamenih kosina mogući su odroni zemlje i kamenja na kolovoz, a posjedovanje zimske opreme obavezno je do 1. aprila.

Na regionalnom putu Jezero-Šipovo danas od 8.00 do 17.00 časova saobraćaj će, zbog radova, biti potpuno obustavljen.

Zbog radova izmijenjen je režim saobraćaja na putevima Bijeljina dva - Ugljevička Obrijež, Crna Rijeka - Ugar, Ivanjska - Šargovac, u Trnu na silasku sa nadvožnjaka, Čelinac - Kotor Varoš, Čelinac - Ukrina, Rudanka - Doboj dva, Rudanka-Doboj, Gradiška - Nova Topola, Srbac - Gornja Vijaka jedan - Gornja Vijaka dva - Razboj, Razboj - Tedin Han, Tedin Han - Teslić, Banjaluka - Stari Majdan dva, Šipovo - Novo Selo, Jezero - Šipovo.

Od 8.00 do 15.00 časova, zbog deminiranja, dolazi do povremenih polučasovnih obustava saobraćaja na dionicama puteva Polje-Podnovlje, u mjestu Gornji Božinci, grad Derventa.

Zbog aktiviranog klizišta, saobraćaj se na putu Foča-Goražde u mjestu Filipovići odvija otežano, jednom saobraćajnom trakom.

Zbog brojnih odrona i opasnosti od klizišta, na magistralnom putu Brod na Drini - Graničnom prelazu Hum/Šćepan Polje putnička vozila saobraćaju otežano, dok je za teretna vozila saobraćaj obustavljen.

Vangabaritni teret kretaće se putevima Stanić Rijeka - Karuše, Stanić Rijeka - Granični prelaz Brod, Stanić Rijeka - auto-put - Banjaluka, Granični prelaz Šamac - Rudnik - Stanari, pa vozači treba da na ovim putnim pravcima voze opreznije i poštuju uputstva ovlaštenih lica iz pratnje.

Na snazi je zabrana za teretna vozila čija ukupna masa premašuje 12,5 tona na dionici regionalnog puta Polje-Podnovlje, kao i za teretna vozila ukupne mase veće od 30 tona na nadvožnjaku broj 238 na putu Klašnice 2 - Šargovac u mjestu Trn, dok je na putu Brod na Drini - Šćepan Polje saobraćaj zabranjen za sva vozila čija je masa veća od 16 tona.

U FBiH zbog radova u tunelu Crnaja na putu Konjic-Jablanica i u tunelu Skela na magistralnom putu Jajce - Donji Vakuf tokom dana saobraća se naizmjenično jednom trakom, dok se u noćnim časovima saobraćaj obustavlja.

Zbog radova sporije se saobraća na putevima Grude-LJubuški i Stolac-Hutovo.

Na graničnim prelazima u BiH nema dužih zadržavanja.
Pratite InfoBijeljina.com putem Android i IOS aplikacije, te društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.
Tagovi

Vaš komentar


Komentari ( 0 )