FOTO: Pixnio

Ivan Rimac, poznati hrvatski preduzetnik i otac Mate Rimca, preminuo je juče u 64. godini, piše "Jutarnji list".

"U ime porodice Rimac, možemo da potvrdimo da je naš voljeni suprug, otac i djed Ivan Rimac preminuo juče u svom domu u Samoboru. Porodica moli za privatnost u ovim teškim trenucima", poruka je porodice Rimac.

Ivan Rimac je bio prvi ozbiljni investitor u rani razvoj kompanije "Rimac Automobili", njegov sin Mate Rimac. On je obezbedio početni kapital za prve prototipove i godinama je bio predsjednik Nadzornog odbora kompanije. Kasnije je podnio ostavku na tu poziciju.

Njegovu poslovnu karijeru obilježio je i dug sudski proces. U slučaju kompanije "Slavonija DI" iz Slavonskog Broda, koju je preuzeo 2002. godine, u junu 2024. godine osuđen je na tri godine zatvora zbog zloupotrebe povjerenja u poslovnim transakcijama. Kazna je uslovno izvršena iz zdravstvenih razloga, piše Jutarnji.

Pratite InfoBijeljina.com putem Android i IOS aplikacije, te društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.
Tagovi

Vaš komentar


Komentari ( 0 )