Najbolji teniser svijeta Novak Đoković i atletičarka Ivana Španpović najbolji su sportisti Srbije u 2015. godinu u izboru Olimpijskog komiteta Srbije.

Đoković je ove sezone osvojio 11 titula, od čega tri Grend slama i šest Mastersa, a prvi je teniser u istoriji koji je četiri puta uzastopno osvojio završni ATP turnir.

Najbolja sportistkinja Srbije Ivana Španović, osvajačica je zlatne medalje na evropskom i bronze na svjetskom prvenstvu.

Vaterpolo reprezentacija, koja je osvojila naslov svjetskog prvaka,  11. put proglašena je za  najbolju mušku ekipu u Srbiji, dok je selektor Dejan Savić izabran za najboljeg trenera.

U konkurenciji ženskih ekipa za najbolju je proglašena košarkaška reprezentacija Srbije, koja je ove sezone osvojila zlatnu medalju na evropskom prvenstvu.