
Investiciono-razvojna banka Republike Srpske, Poštanska štedionica i kompanija m:tel udružili su snage kako bi mladima obezbijedili povoljnije uslove zaduživanja, kroz posebne kreditne linije za studente i bračne parove koji kupuju svoju prvu nekretninu.
Na radnom sastanku koji je upriličen u sjedištu Investiciono-razvojne banke Republike Srpske u Banjaluci, dogovoreno je partnerstvo koje proističe iz specijalnih i paralelnih veza Republike Srpske i Srbije, a kojim se pruža podrška ovoj razvojnoj banci od strateških kompanije iz Srbije.
Sastanku su prisustvovali Jelena Trivan, generalna direktorka kompanije m:tel, Marko Maksimović, predsjednik Uprave Banke Poštanska štedionica, te kao domaćin Boris Knežević, v.d. direktora Investiciono-razvojne banke Republike Srpske.
Na sastanku je, između ostalog, dogovoreno da se pokrenu dva projekta koja bi za cilj imala pomoć mladim bračnim parovima i studentima.
"Ova podrška će se odnositi na kreiranje veoma povoljnih kreditnih linija – jedne namijenjene studentima i druge namijenjene bračnim parovima koji kupovinom stiču prvu nepokretnost", navode iz IRB RS.
Ova inicijativa koju je pokrenuo direktor IRB Republike Srpske imaće punu podršku Banke Poštanske štedionice i kompanije m:tel, jer ima za cilj da se stanovništvo Republike Srpske zadrži ovdje i da im se poboljša život.