Lideri NATO će odobriti raspoređivanje još četiri dodatne borbene grupe, u Mađarskoj, Rumuniji, Bugarskoj i Slovačkoj na današnjem samitu u Briselu, rekla je američka ambasadorka u NATO Džuli Smit.
Ona je rekla da će više detalja biti objelodanjeno danas, prenio je CNN.
-Moraćemo da razgovaramo o procjenama koje se tiču naše pozicije u narednim nedjeljama, mesecima. I dalje je otvoreno pitanje kako će Alijansa gledati na dokument o međusobnim odnosima, saradnji i sigurnosti, potpisanim sa Rusijom. Saveznici smatraju da Rusija evidentno krši dokument - rekla je ona.
Ona je dodala da Poljski prijedlog o mirovnoj misiji NATO u Ukrajini nije samo „mrtvo slovo na papiru“, ali je dodala da postoji mnogo otvorenih pitanja i saveznici žele da čuju više o tome šta Poljska tačno predlaže.