Fudbaleri Milana savladali su kao gosti ekipu Beneventa sa 2:0 u meču 15. kola Serije A. "Rosoneri" su se tako vratili na lidersku poziciju na tabeli.

Milan je do zasluženog trijumfa došao uprkos crvenom kartonu Tonalija u prvom poluvremenu.

"Rosoneri" su bili prejak rival za Benevento, a do prednosti su došli u 15. minutu.

Tuija je skrivio jedanaesterac u svom šesnaestercu, a siguran sa bijele tačke bio je Kesi.

U 34. minutu, Milan ostaje sa desetoricom, nakon jednog veoma neopreznog starta Tonalija.

Milan je u drugom poluvremenu uspio sa igračem manje da postigne i drugi gol.

Leao je dobro pratio situaciju na terenu, iskoristio neodlučnost odbrane i golmana domaće ekipe i potom lob udarcem postigao sjajan gol.

Benevento je imao svoje šanse, a najbolju nije iskoristio u 61. minutu.

Krunić je napravio penal, koji u gol nije pretvorio Kaprari. Do kraja meča se rezutlat nije mijenjao.