FOTO: screenshot / YouTube

Sigurnosne agencije u BiH obaviještene su da nepoznate osobe pripremaju napade na granične prelaze u Bosni i Hercegovini, saznaje Istraga.ba. Službena informacija dostavljena je iz Hrvatske, odnosno iz sigurnosnih agencija te države.

Naime, Stanica granične policije Slavonski Brod obavijestila je svoje kolege iz Granične policije BiH da je u Policijsku upravu Brodsko-posavske Županije došlo pismo u kojem je navedeno da 34 osobe navodno pripremaju napad na granične prelaze u BiH, prenosi Istraga.

U pismu koje je dostavljeno hrvatskoj policiji nije navedeno mjesto napada, niti je korišten termin BIH.

Umjesto toga navodi se skraćenica “bos”, kao oznaka za BiH. Dalje, u pismu je navedeno da će nepoznate osobe napad izvesti 7. januara naveče.

Ono što je interesantno, u pismu koje je su zaprimile hrvatske policijske agencije navedena su i imena izvršilaca.

Ali hrvatski policajci tvrde da su imene napisana nečitko, tako da ne mogu dostaviti imena mogućih izvršilaca napada na granične prelaze u BiH.

Hrvatski policajci su svoje kolege u Bosni i Hercegovini o pismu i prijetnji informisali putem telefona.

Prema informacijama Istrage, o informaciji iz Hrvatske obaviješteni su svi pripadnici Granične policije Bosne i Hercegovine i podignut je stepen predostrožnosti.

Za sada nema informacija kada je i kako prijeteće pismo dostavljeno policijskim snagama u Hrvatskoj.

Da je informacija proslijeđena i SIPA-i potvrdili su za Istragu i u toj Državnoj agenciji za istrage i zaštitu.

- Informacija iz Hrvatske je površnog karaktera. Ništa preciznije niti određenije nije navedeno - rečeno je za Istragu iz SIPA-i.

Pratite InfoBijeljina.com putem Android i IOS aplikacije, te društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.
Tagovi

Vaš komentar


Komentari ( 0 )