FOTO: pixabay

Na većini puteva u Republici Srpskoj i Federaciji BiH /FBiH/ saobraćaj se odvija po vlažnim kolovozima, a u kotlinama i u planinskim predjelima vidljivost je smanjena zbog magle, saopšteno je iz Auto-moto saveza /AMS/ Srpske.

Zbog izgradnje dionice auto-puta od petlje Johovac do Vukosavlja, izmijenjen je saobraćaj na petlji Johovac. Izmjena saobraćaja je i na petlji Rudanka, zbog izgradnje dionice auto-puta od mosta Rudanka do tunela Putnikovo brdo dva.
 
Na novoizgrađenoj dionici auto-puta na Koridoru "Pet ce" Tovira-Kostajnica do 15. septembra izvodiće se probne, odnosno testne vožnje i za to vrijeme neće se plaćati putarina. Brzine kretanja biće ograničena na nivou gradilišne, odnosno brzine u toku izvođenja radova, a nakon toga projektovana od 130 kilometara na čas.
 
Zbog farbanja tunela i instalacije opreme izmijenjen je režim u odvijanju saobraćaja u tunelu Čeljigovići na magistralnom putu Lapišnica-LJubogošta i u tunelu Stambolčić na putu Pale-Podgrab.
 
Izmjene u odvijanju saobraćaja zbog radova su aktuelne na putnim pravcima od Gimnazine u Banjaluci do Karanovca, zatim Stari Majdan-Banjaluka, Rudanka-Doboj, Bakračuša-Nevesinje, Prijedor-Stara Rijeka, Prijedor-Kozarac i Jezero-Šipovo.
 
Produženi su radovi na regionalnim putevima Srbac-Gornja Vijaka-Razboj, Razboj-Tedin Han i Tedin Han-Teslić, Teslić-Podjezera, pa su i na tim pravcima aktuelne izmjene u odvijanju saobraćaja.
 
Zbog opasnosti od pojave klizišta, na regionalnom putu Stari Ugljevik-Glavičice zabranjen je saobraćaj za sva vozila, a za teretna vozila između preduzeća "Ruding", u mjestu Vučjak i raskrsnice u Mezgraji. Putnička vozila se preusmjeravaju preko lokalnog puta Modran-Ugljevik Selo, a teretna magistralnim putem Suvo Polje-Donja Trnova-Glavičice-Mezgraja. Zabrana se ne odnosi na vozila RiTE Ugljevik.
 
Zbog brojnih odrona i opasnosti od klizišta na magistralnom putu Brod na Drini-granični prelaz Hum/Šćepan Polje putnička vozila saobraćaju otežano, dok je za teretna vozila saobraćaj obustavljen.
 
Klizišta usporavaju saobraćaj i na dionici magistralnog puta Foča-Goražde, u mjestu Filipovići i na regionalnom putu Ukrina-Gornja Vijaka.
 
Do povremenih obustava zbog deminiranja dolazi na dionici regionalnog puta Polje-Podnovlje, u mjestu Gornji Božinci, grad Derventa, i Brod-Gornji Klakar u mjestima Poloj i Liješće.
 
Vangabaritni prevoz kreće se putnim pravcima Vlasenica-Rogatica, Kotor varoš-Gradiška, Caparde-Karakaj, Doboj-Derventa-granični prelaz Brod i Stanić Rijeka-granični prelaz Brodi. Vozačima se savjetuje da voze opreznije i poštuju uputstva ovlaštenih lica iz pratnje.
 
U FBiH se zbog sanacionih radova na magistralnom putu Tuzla-Lukavac saobraća se usporeno, jednom trakom, a vozačima se savjetuje strpljenje budući da se na ovoj dionici u poslijepodnevnim časovima formiraju duge kolone vozila.
 
Radovi se izvode i na magistralnom putu Bihać-Bosanski Petrovac /dionica Ripač-Dubovsko/ zbog čega su planirane obustave u terminima: od 10.00 do 11.00 časova, od 13.00 do 14.00 časova i od 16.00 do 17.00 časova.
 
Za vrijeme obustava alternativni pravac je Bihać-Bosanska Krupa-Krnjeuša-Bosanski Petrovac. U ostalom periodu saobraćaj se odvija usporeno, naizmjeničnim propuštanjem vozila.
 
Zbog izvođenja radova na izgradnji obilaznice Donji Vakuf saobraćaj je obustavljen na raskrsnici magistralnih puteva u Donjem Vakufu i preusmjeren na privremenu obilaznicu.
 
Na magistralnom putu Jajce-Donji Vakuf, zbog radova u tunelu Skela, tokom dana saobraćaj se odvija naizmjenično, jednom trakom, a u noćnim časovima preusmjerava se na obilaznicu oko tunela.
 
Sporije, zbog radova, saobraća se na dionici auto-puta Zenica jug-Zenica sjever i na magistralnim putevima Bihać-Bosanski Petrovac /Ripač-Dubovsko/, Žitomislići-Počitelj /Ševaš NJive/ i Donji Vakuf-Travnik /Komar/.
 
Na graničnim prelazima jutros nema dužih čekanja.
 
Iz AMS-a podsjećaju da je do 30. septembra otvoren granični prelaz Krstac na putnom pravcu Gacko-Nikšić.
Pratite InfoBijeljina.com putem Android i IOS aplikacije, te društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.
Tagovi

Vaš komentar


Komentari ( 0 )