FOTO: InfoBijeljina

Nekadašnje učenice Učiteljske škole u Bijeljini, generacija 1962., okupile su se kako bi obilježile 63 godine od mature – susret koji je bio ispunjen emocijama, sjećanjima i ponosom na prosvjetarski poziv koji su nosile kroz život.

Stana Savić (rođena Gligić), Ljilja Šuart, Dubravka Bojić, Baisa Hadžiselimović i Draginja Lakić ponovo su se našle na okupu, prisjećajući se školskih dana, profesora i vremena koje su provele zajedno u učionici i van nje.

– Bile su to godine koje nas vezuju zauvijek. Učiteljska škola nam je dala ne samo znanje, već i temelje za život, prijateljstva koja traju do danas – poručila je jedna od učiteljica.

Proslava je održana u toploj atmosferi, uz prisjećanje na brojne anegdote, zajedničke uspomene i neizostavno fotografisanje za uspomenu na ovaj značajan jubilej.

Ove dame, koje su svoje živote posvetile obrazovanju i radu s djecom, i nakon više od šest decenija ostaju simbol posvećenosti, znanja i istinske ljubavi prema pozivu učitelja.

Njihov susret je podsjetnik na važnost obrazovanja, ali i na neraskidive veze koje nastaju u školskim klupama.

Pratite InfoBijeljina.com putem Android i IOS aplikacije, te društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.
Tagovi

Vaš komentar


Komentari ( 0 )