Milorad Dodik, predsednik Srpske, večeras je u Beču, gdje su obilježene 33 godine Ustava Srpske, na novinarsko pitanje, komentarisao današnja dešavanja u Skupštini Srbije, te dao podršku predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću.
- Komentarisao sam, moja podrška naravno predsedniku Vučiću. Apsolutno u nekom demokratskom svijetu nemam ništa protiv toga da se održavaju protesti koji su civilizacijski. Protiv onih koji blokiraju i vandala koji ruše zaista sve imam protiv i zato apsolutno osuđujem te namjere – rekao je Dodik.
Smatra da Srbija ne zaslužuje takvu sliku.
- Zbog nekoliko umišljenih kretena koji misle da je sve ono što oni rade dozvoljeno, a da je većina normalnog svijeta i većinska Srbija i većinski srpski narod ne zna ništa, a oni sve znaju. I da na taj grub način skrnave prije svega parlament Srbije i ja vjerujem da će državni organi Srbije početi, taj nered posijan od strane Soroša i drugih liberalnih smradova, da će to početi da se rješava. Ja lično mislim da niko nema ništa protiv protesta, ali protiv takvih ponašanja apsolutno treba preduzeti najrigoroznije mjere – zaključio je predsednik Srpske.