FOTO: InfoBijeljina

Jasno govorim da smo spremni da prihvatimo ustavnu i dejtonsku BiH, ali antiustavnu i antidejtonsku nismo spremni prhvatiti i Srpska će iz takve BiH izaći, rekao je srpski član Predsjedništva Milorad Dodik.

- Mi smo veoma pažljivo izučili taj sporazum i on nije povoljan za nas. Mi nismo htjeli da budemo u BiH. Srpski nacionali pokret devedesetih godina je tražio nezavisnu državu - istakao je Dodik u intervjuu za TV Vesti.
 
Naglasio je da je 9. januara 1992. godine formirana Republika Srpska.
 
- Čak i za taj dan, sudije Ustavnog suda BiH, znači tri muslimana i dva stranca, su donijeli odluku da je neustavan. Ne pominje se uopšte u Ustavu da oni mogu o ovome da odlučuju. Ja ne zaboravljam i neću popustiti. Šta god neko mislio o tome, mi ćemo slaviti 9. januar - poručio je Dodik.
Pratite InfoBijeljina.com putem Android i IOS aplikacije, te društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.
Tagovi

Vaš komentar


Komentari ( 2 )