Košarkaši Budućnosti izborili su majstoricu u polufinalnoj seriji prvenstva Republike Srpske. Oni su u Bijeljini savladali Borac 73:70 u uzbudljivoj završnici.

Banjalučani su bili veoma loši u trećoj četvrtini kada su domaći uspjeli da naprave preokret. Ovaj period su dobili sa 20:9.

Na početku posljednje četvrtine domaći tim je imao i plus 12 (59:47), ali je uslijedio preokret. Poenima Arsenija Vučkovića, a zatim i trojkom Peđe Lončara gosti prelaze u vođstvo 64:62.

Nakon trojke Lončara Borac je imao i 67:64. Domaći tim je međutim uspio da napravi serijom 7:0, tokom koje je Lončar zaradio i nesportsku grešku što su domaći pretvorili u vođstvo 71:67. Zatim je Budućnost u penal završnici sačuvala prednost i slavila 73:70.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Luka Jovanović sa 16 poena, dok je Jovica Kecman imao 13 uz čak 19 skokova.

U timu Borca Arsenije Vučković je ubacio 18 a Peđa Lončar 16 poena.