U jedinoj nedjeljnoj utakmici 29. kola njemačke Bundeslige Borusija iz Dortmunda je sa 4:1 savladala Verder.

Borusija je povela u 14. minutu golom Milota Rašice, a Verder je izjednačio preko Đovanija Rejne u 29. minutu.

Nakon toga na scenu je stupio Erling Holand i golovima u 34. minutu sa 11 metara i četiri minuta kasnije donio svom timu prednost od 3:1.

U nastavku je Verder stvorio nekoliko prilika, od kojih je najbolja bila za Maksimilijana Egeštajna, koji je pogodio stativu.

Nakon neiskorištenih prilika kazna je stigla u 87. minutu, kada nakon kornera Mats Humels postavlja konačnih 4:1.

Ova tri boda ostavljaju nadu Borusiji da se do kraja sezone može domoći četvrtog mjesta na tabeli, koje vodi u Ligu šampiona, a koje u ovom trenutku drži Ajntraht i ima četiri boda više od popularnih "Milionera".