BIJELJINSKI ODBORNICI ZA INFOBIJELJINA Danijel Perić (RSS): Građani žele mlade, nekorumpirane i odgovorne političare
Izvor: InfoBijeljina
×
10
Podijeli
FOTO: InfoBijeljina
„Nisam političar, nego sam prinuđen da se bavim politikom“, kaže za sebe Danijel Perić, odbornik Republičke stranke Srpske.
U politiku je ušao prije 12 godina, od aktiviste, predsjednika mjesnog odbora, predsjednika mladih i na kraju je izabran za odbornika.
„Aktivirao sam se da govorim o problemima koji prvenstveno pogađaju mlade ljude, jer sam vidio da tako jedino imamo šanse da se naš glas čuje i da ih riješimo. A 2.445 glasova koje sam osvojio na lokalnim izborima, dokaz su da građani, birači, žele mlade, nekorumpirane i odgovorne politčare“, počinje priču ovaj odbornik.
Od politike se, ističe Perić, ne smije praviti rijaliti šou.
„Bijeljini je potreban timski vođa, koji će je voditi na pravi način. Mora se prihvatiti stvarno stanje, da je na jednoj strani skupštinska većina koja je spremna za saradnju, a na drugoj strani gradonačelnik. Mislim da treba pokušati naći kompromis jer naši sugrađani ne smiju da ispaštaju i plaćaju ceh. Građani, nažalost, do sada nisu osjetili nikakve promjene u gradu, osim da je Bijeljina od najuređenijeg grada postala najneuređeniji grad. Ulice u mraku, zapuštena kišna kanalizacija, nepošljunčeni i neasfaltirani putevi, prljave ulice, dokaz su nerada lokalne vlasti i nadležnih službi“, kaže Perić.
Koalicija „Dogovor za Bijeljinu“ sa 23 odbornika čini realnost političkog stanja u Bijeljini. Obavezuje svoje članove da u svim političkim aktivnostima nastupaju jedinstveno.
„Poštovanje izborne većine je minimum političkog kompromisa koji gradonačelnik treba da prihvati i da svi radimo u interesu našeg grada. Bijeljina je naš grad a Republika Srpska zbir svih nas. Bez saradnje sa republičkom vlasti nema i velikih projekata za naš grad i na tom polju trebamo i moramo još više raditi“, upozorava odbornik Republičke stranke Srpske Danijel Perić.
Inicijative su mu konkretne i svrishodne.
„Tražio sam od Gradske uprave da formira Komisiju za pronatalitetnu politiku i obezbjedi finansijsku pomoć za novorođenčad. Ta incijativa je usvojena. U budžetu Grada Bijeljina uvrštena je budžetska pozicija mjere pronatalitetne politike, gdje su planirana sredstva u iznosu od 170.000 KM. Smatram da treba povećati i sredstva za borbu protiv steriliteta. Predložio sam da se raspiše konkurs za idejno urbanističko – arhitektonsko rješenje centralne pješačke zone u Bijeljini. Moja incijativa za skraćeno radno vrijeme nedjeljom je naišla na oduševljenje mnogih ljudi u Bijeljini. Upozorio sam Skupštinu da program produženog boravka u vrtićima nije trebalo ukidati te da se mora naći rješenje za održavanje programa produženog boravka jer je ovim nanijeta šteta roditeljima, djeci, ali i predškolskim ustanovama“, ističe Perić, koji je prema mišljenju poznavaoca političkih prilika u Bijeljini, jedan od najaktivnijih odbornika.
Dodaje da je pronatalitetna borba njegova najprioritetnija borba, jer stopa nataliteta opada a džaba i novi putevi i škole, ako u budućnosti, kako kaže Perić, neće imati ko da ih koristi.
Tvrdi da svako treba da ima odgovornost prema svom gradu i svojoj zemlji.
„Bijeljina je naš grad, a Republika Srpska zemlja u kojoj želim i dalje da živim i da moja djeca ovdje odrastaju. Za ovu državu se borio moj otac, moj djed, moj ujak. Želim da, kad završim odbornički mandat, ostavim neke dobre stvari za naš grad, da građani i moja porodica budu zadovoljna mojim incijativama, radom, zalaganjem. Trudiću se da se usavršavam na svim poljima, posebno u struci“, zaključuje Perić.
Danijel Perić rođen je u Tuzli, 25. novembra 1988. godine, a djetinjstvo je proveo u izbjeglištvu u Bijeljini.
Sa grupom istomišljenika osnovao je Zavičajno udruženje Tuzlaka u Bijeljini.
Važan dio njegovog života zauzima sport, prije svega fudbal. Nakon povrede, počeo se baviti suđenjem i trenutno sudi Prvu ligu FSRS a mentor je grupi za Premijer ligu.
Ipak, njegov najveći zadatak, briga i želja i njegove supruge Jovane su da Katarinu i Teonu izvedu na pravi put i prošire porodicu. Jer porodica je stub društva, a djeca preduslov našeg opstanka na ovim prostorima.