FOTO: InfoBijeljina

“Javni poziv ima smisla, ako nakon isteka mandata na koji su vas građani birali, možete da se osvrnete iza sebe i vidite konkretne rezultate vašeg rada”, počinje priču za naš portal odbornik i predsjednik Skupštine Grada Bijeljina Aleksandar Đurđević.

U politiku je ušao krajem 2010. godine a za SNSD se opredijelio zbog državničke politike predsjednika Milorada Dodika i brojnih prijatelja iz ove stranke. 

 
Društveno aktivan, ambiciozan, tolerantan, samo su neki od epiteta koji ga krase, tvrde njegovi politički istomišljenici, a to mišljenje dijeli i većina kolega odbornika iz drugih političkih opcija. 
 
To ga posebno raduje, imajući u vidu da je trenutna politička situacija u Bijeljini veoma složena a da svi odbornici imaju obavezu da rade za dobrobit građana i birača.  

 
„Imamo gradonačelnika koji pripada jednom političkom bloku i veliku i čvrstu skupštinsku većinu koja pripada drugom bloku. Dosta je sukoba i političkih previranja, te se mnogo  vremena i energije troši na  stvari koje nas sve usporavaju u radu.  Dobre strane, te  takozvane kohabitacije, mogu biti to da Skupština više nije samo protočni bojler gdje malo ko i čita materijale i sve što se predloži bude i usvojeno. Sada se mnogo više pažnje posvećuje svemu što se nađe u skupštinskoj proceduri, kako od strane predlagača koji zna da će sve biti predmet podrobne analize, tako i od odbornika u Skupštini koji svaki materijal detaljno analiziraju. I jedni i drugi su na neki način pod lupom javnosti i druge strane, te imaju obavezu da zajednički donose najbolje moguće odluke u interesu naših sugrađana”, ocjenjuje Đurđević. 

 
Podsjeća da je Skupština u dosadašnjem mandatu usvojila 247 tačaka dnevnog reda i otprilike još toliko podtačaka.
 
„Od 205 tačaka dnevnog reda koje su došle u Skupštinsku proceduru na prijedlog gradonačelnika, čak 189 je usvojeno. Iz toga se vidi, crno na bijelo, da Skupština grada nije nikakav kočničar niti opstruiše život ove lokalne zajednice. Vidi se i da se Skupština grada izdigla iznad politike i usvaja sve one odluke i prijedloge koje su u interesu naših sugrađana, bez obzira na to iz kog je političkog bloka predlagač”, pojašnjava Đurđević. 
 
Ponosan je na inicijative - da se isplata stipendija za  studente veže sa isplatom plata u gradskoj aministraciji, podrška za roditelje čija djeca idu u privatne vrtiće, podrška za svako novorođeno dijete, podrška za samozapošljavanje i zapošljavanje mladih i niz drugih mjera koje su uvrštene u budžet grada putem amandmana, a nakon toga i skupštinskim odlukama i realizovane. 

 
Ističe da je zadovoljan saradnjom sa pozicionim i opozicionim odbornicima. 
 
„Na skupštinskim zasijedanjima uglavnom se svi drže dnevnog reda, dolaze spremni na sjednice, većina diskusija je korektna i konstruktivna, što je za rezultat imalo veliko broj donesenih odluke”, ocjenjuje Đurđević. 
 
Dodaje da saradnja sa lokalnom vlašću, konkretno sa gradonačelnikom, može i mora biti dosta bolja.  
 
„Nedostaje prije svega više komunikacije i dogovora oko ključnih odluka koje trebaju biti donesene. Ako vam kažem da Skupština grada nije konsultovana gotovo ni za jedan prijedlog odluke koji se našao u proceduri, a Skupština grada treba da bude donosilac te odluke onda vam je sve jasno. Takođe, ono što meni smeta su i ostrašćeni javni nastupi i teške riječi, koje jednom kada se izgovore ne mogu se više vratiti i prave sve dublji jaz između političkih predstavnika, a ispaštaju samo građani. Od nas se očekuje da radimo konkretne stvari na dobrobit naše lokalne zajednice, a ne da se bavimo sukobima i podjelama”, zaključuje Đurđević.  
 
Sa druge strane, kako navodi, saradnja sa nadležnim republičkim institucijama je odlična. 
 
„To se vidi po kapitalnim projektima kao što su  bolnica, obilaznica, kanal, autoput, gasovod, zaštita od poplava, razni podsticaji. Dolazak najznačajnijih predstavnika svih nivoa vlasti u Bijeljinu, govori u prilog tome da podrška viših nivoa vlasti itekako postoji a izvjesno je i da nedostaje adekvatna reakcija i inicijativa  od  lokalne uprave i to je nešto što se mora promijeniti”, upozorava Đurđević. 
 
Aleksandar Đurđević obavlja i dužnost predsjednika Košarkaškog saveza Republike Srpske jer mu je, kako kaže, košarka dala mnogo toga a ovo je njegov način da se tom sportu koji ga je formirao kao ličnost vrati dug.  

 
Osim na sportski i politički angažman ponosan je i na svoj privatni život. Supruga Sanja i kćerkica Ana su mu najveća radost i podrška. 
 
„S obzirom na brojne obaveze, kao i da dosta vremena provedem na putu, sve slobodno vrijeme provodim sa mojim curama, u krugu porodice. Dom mi je oaza i sigurna zona.  A što se tiče mojih sugrađana, mogu me svaki dan vidjeti u šetnji, u kafiću, na sportskim, kulturnim događajima i sl. Epitet koji najviše volim da čujem od njih za sebe jeste da sam normalan momak, ništa više”, kaže sa osmjehom Aleksandar.  

 
Poželio je svima srećne novogodišnje i božićne praznike, dobro zdravlje koje je najvažnije. 
 
„Za sve ostalo ćemo se već nekako izboriti”, poručuje odbornik SNSD-a Aleksandar Đurđević.  
Pratite InfoBijeljina.com putem Android i IOS aplikacije, te društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.
Tagovi

Vaš komentar


Komentari ( 3 )