FOTO: ipabijeljina.com

Bijeljinski klub Internacionalne policijske asocijacije /IPA/ ugostio je danas 200 učesnika ovog udruženja iz 15 zemalja, čiji je cilj razmjena profesionalnog iskustva i podsticanje prijateljstva policajaca.


Predsjednik bijeljinskog IPA kluba Boško Kojić rekao je Srni da njihova regionalna organizacija djeluje četiri godine i da okuplja 200 članova koji su u aktivnoj službi ili su policajci u penziji. 

Na današnjem susretu održana je auto-slalom trka, a uz druženje je ozvaničeno i bratimljenje bijeljinskog kluba sa IPA klubom iz bugarskog grada Burgas. 

Kojić je napomenuo da IPA klubovi u Republici Srpskoj djeluju i u Banjaluci, Doboju, Trebinju i Brčko distriktu, te da učestvuju na brojnim susretima u svijetu koji služe za profesionalnu obuku i jačanje prijateljstva i solidarnosti među policajcima. 

Međunarodno policijsko udruženje djeluje od 1950. godine i okuplja više od 400.000 članova u 62 zemlje. 

Pratite InfoBijeljina.com putem Android i IOS aplikacije, te društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.
Tagovi

Vaš komentar


Komentari ( 0 )