Vladan Čalija, prodavac iz Bijeljine, koji je u centru grada izložio svoje proizvode - božićne dekoracije, koje već 17 godina ručno pravi, kaže da pripreme počinju mjesecima prije Božića.
U ponudi ima širok spektar božićnih dekoracija - od svijećnjaka, crkvica, gnjezda, jasli, do ukrasnih bundeva, korpica i raznih unikatnih aranžmana.

Sve su ručno rađene i pažljivo složene, tako da svaka dekoracija ima svoj šarm i posebnu priču.
“Cijene se kreću od 10 do 35 maraka, a ostatak ponude je ostao na istom nivou kao i prošle godine. Interesovanje kupaca je različito – svako traži nešto svoje, ali okvirno ide sve - od malih aranžmana za sto do većih dekorativnih komada za dom”, kaže Čalija za InfoBijeljinu.

Kako dodaje, ljudi vole da kupuju nešto autentično i lijepo upakovano, što može oplemeniti prazničnu atmosferu.
“Ovo radim već 17 godina, i zaista zahtijeva mnogo rada, truda i strpljenja. Pripreme počinjem skoro četiri mjeseca ranije, da bih stigao da sve napravim kvalitetno i na vrijeme, jer je svaka dekoracija ručni rad i traži preciznost i pažnju”, napominje Čalija.

Božićna sezona je, ocjenjuje sagovornik InfoBijeljine, posebna.

“Volim što mogu ljudima ponuditi nešto što će im uljepšati praznike i ostaviti lijep utisak, od malih detalja do većih aranžmana koji stvaraju pravu prazničnu atmosferu”, naglašava Čalija.