
Stanari Ulice Pere Stanića na broju 3. i 5. dobili su za avgust duplo veće račune za vodu. U bijeljinskom preduzeću Vodovod i kanalizacija kažu da su računi uvećani zbog kvara na vodovodnim istalacijama.
Stanari pomenute ulice kažu da su bili u šoku kada su stigli računi na kojima je umjesto prosječne potrošnje od 150 kubika, obračunato 370 kubika.
"Prvo sam pomislio ko može potrošiti ovoliko vode, a onda su počeli da nas uvjeravaju da je kvar, pa su čekali još jedan mjesec da se to i potvrdi. To nema nigdje", kaže jedan od stanara za InfoBijeljina.
U bijeljinskom Vodovodu i kanalizaciji su nam potvrdili da je račun uvećan zbog kvara na vodovodnim instalacijama, te da se najvjerovatnije radi o kvaru u jednom od poslovnih prostora koji se nalazi na zajedničkom vodovodnom brojilu sa ostala tri poslovna prostora i 28 stambenih jedinica na tim brojevima.
"Nakon većeg broja pritužbi naših korisnika sa pomenute lokacije na lice mjesta smo uputili majstore koji su ustanovili da se radi o kvaru na instalacijama stanara i da je najvjerovatnije u pitanju jedan od četiri poslovna prostora-samo jedan poslovni prostor ima kontrolno brojilo, tri preostala lokala su na zajedničkom vodovodnom brojilu", navode u Vodovodu za InfoBijeljina.
Kvar nije otklonjen, a očitavanje potrošnje za septembar mjesec koje je na toj lokaciji izvršeno tokom ove sedmice definitivno je kažu u Vodovodu potvrdilo njihovu tvrdnju.
Poručuju da su odlučili, s obzirom da se radi o većem broju potrošača, među kojima ima i onih slabijeg imovinskog stanja, da zajednički sa potrošačima pronađu najpovoljnije rješenje, iako su republičkim Zakonom i gradskom Odlukom o snabdijevanju vodom za sve probleme na vodovodnim instalacijama objekata odgovorni njihovi vlasnici, pa samim time i za potrošnju do koje dođe usled kvarova.
Stanari kažu za njih nema povoljnog rješenja, jer će račune vjerovatno na kraju morati da plate.