Fudbaleri Bajerna i Barselone plasirali su se četvrtfinale Lige šampiona, pošto su sinoć eliminisali Čelsi, odnosno Napoli.

Bavarci su poslije pobjede u prvom meču od 3:0, savladali Čelsi 4:1 i u Minhenu golovima Roberta Levandovskog u (9. i 83. minut), Ivana Perišića (24. minut) i Korentina Tolisija u 76. minutu, dok je jedini pogodak za londonski tim dao Tami Ejbraham u 44. minutu.

Katalonci su bez većih problema eliminisali Napoli ukupnim rezultatom 4:2, a meč na “Kamp Nou” završen je sa 3:1.

Strijelci su bili Lengle u 10. minutu, Mesi (23. minut) i Suarez u nadoknadi prvog poluvremena, dok je jedini gol za Napoli postigao Insinje sa penala (45+5).

Finalni turnir Lige šampiona odigraće se od 12. do 23. avgusta u Lisabonu.

Parovi četvrtfinala: Lajpcig - Atletiko Madrid, Atalanta - PSŽ, Mančester Siti - Lion i Bajern - Barselona.