Novak Đoković pobjedio je Huan-Martina Del Potra rezultatom 2:1, po setovima 4:6, 6:4, 6:4, u osmini finala ATP turnira u Akapulku. Meč je trajao dva sata i 39 minuta i nije bio nimalo lagan za srpskog tenisera.

Novak se na ovaj način "osvetio" Argentincu  za poraz na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru.

Đoković je imao prvi servis na meču. Srpski teniser je stigao do dvije vezane gem lopte i prvu pretvorio u vodstvo.

Prvi brejk na meču napravio je Del Potro.On  je vezao tri brejk lopte i  poveo 3:2.

Srpski teniser se ekspresno vratio u meč i izjednačio na 3:3. Pri tome Argentinac je napravio duplu servis grešku.

Del Potro je dobio prvi set sa 6:4 posle 46 minuta igre. On  je stigao do tri vezane set lopte, a drugu pretvorio u vođstvo 1:0.

Đoković je u drugom set imao prvi servis, koji je iskoristio da povede. Argentinac je uspeo da izjednači na 1:1, kada je iskoristio drugu gem loptu.

Srpski teniser je dobio drugi set, koji je trajao 58 minuta, rezultatom 6:4 i to posle ribrejka. On je uspeo da izjednači u setovima  posle izgubljenog servisa.

Novak je poveo u trećem setu, da bi Argentinac servis vinerom izjednačio na 1:1. Đoković je uspeo da preokrene na 2:1 zahvaljujući odličnom gemu. On je sjajnim servisima, bez izgubljenog poena stigao do vođstva.

U nastavku nijedan teniser nije ispustio svoj servis. Teško je drugi teniser sveta došao do vođstva 3:2.

Kod rezultata 3:3 Del Potro je bez izgubljenog poena dobio svoj servis.

Onda je usledio očajan gem za Srbina. Del Potro je osvojio prva tri poena  da bi treću šansu pretvorio u brejk.

Nedugo posle toga Đoković je uspeo da se trgne i izjednači na 4:4. U pravom trenutku je Novak uspeo da oduzme servis Huan-Martinu i poravna rezultat.

Srpski teniser je u ključnom trenutku uspeo da smogne snage i brzo završi meč set sa 6:4 i  trijumfuje.