Drina iz Zvornika je u 22. kolu uspječa da na domaćem terenu zaustavi lidera šampionata Radnik. Bijeljinski tim je imao maksimalan učinak na startu, ali nije uspio da dođe do pobjede.

Ipak i dalje su neporađeni u prvenstvu Utakmica je bila veoma tvrda u prvom dijelu dok su ekipe imale šanse u drugom poluvremenu koje nisu uspjele da realizuju. Remi radnika iskoristila je ekipa Laktaša da smanji zaostatak.

Sigurno su savladali Sutjesku na svom terenu sa 3:0. Takođe njihov pratilac Rudar Prijedor sve više zaostaje jer je remizirao na gostovanju kod Slavije 1:1 U ovom kolu najubjedljivije pobjede na domaćem terenu su ostvarili BSK i Kozara.

BSK je u duelu protiv Omarske slavio sa 5:1, dok je Kozara bila još ubjkedljivija protiv Veleža BSK je pitanje pobjednika riješio već nakon prvih 45 minuta kada je vodio 3:0. U nastavku je Rastko Rastoka postigao autogol, a zatim je Dušan Petrović povisio na 5:0. Poraz gostiju ublažio je Đorđe Nišić.

U Gradišci je sjajnu partiju pružio Marinko Rastoka. Nakon što je Srđan Beuk doveo domaće u vođstvo, na scenu je stupio Rastoka. Postigao je het-trik i produbio rezultatsku krizu nevesinjskog tima na gostovanjima. Konačan rezultat postavio je Takahaši u 82.minutu.

Velika tri boda u borb i za opstanak osvojio je Borac iz Kozarske Dubice koji je tako došao do četvrte pobjede u proljećnom dijelu šampionata . savladali su direktnog rivala Ljubić 1.0.

Gol vrijedan tri boda postigao je Mateja Božić u 35.minutu.

Rezultati 22. kola:

Sloboda (MG) – Famos 1:0 (Zekanović u 54.minutu) ,
BSK - Omarska 5:2 (Perović u 7., i 40. , Moconja u 32, Rastoka u 56(autogol), Petrović u 63. – Nišić u 84. i 89. minutu),
Laktaši - Sutjeska 3:0 (Škorić u 29, Šikanjić u 69, Marković u 88.minutu),
Leotar - Željezničar ST 2:1 (Kovačević u 26., Teheda u 44.minutu – Đogić u 56.minutu),
Drina - Radnik 0:0,
Borac (Kozarska Dubica) -Ljubić 1:0 (Božić u 35),
Kozara - Velež (Nevesinje) 5:0 ( Beuk 9, Rastoka u 42, 51, 70. minutu, Takahaši u 82.minutu),
Slavija - Rudar Prijedor 1:1(Karić u 41.-Sajak u 49),